longital

V Divadle Archa bude Divoko

V Divadle Archa proběhne 20. října od 20 hod. „dvoukřest“ nových alb. Prvním z nich je album s názvem Divoko od stálic slovenské nezávislé scény – hudební skupiny Longital a druhé album Agnostika představí mladá slovenská umělkyně Katarzia.

Skupina Longital, kterou tvoří trio Shina, Dano Salontay a Marián Slávka, se na scéně drží již od roku 2000. Jejich hudba se pohybuje na pomezí rocku, folku a elektroniky. V novém albu do své tvorby přenáší určitou syrovost a divokost slovenských hor. Není to ale jen divokost okolního světa, co se promítá do jejich hudby, ale také niternost a duchovní hloubka. Inspirací k jejich novému albu jim prý byla i sama krajina Bílých Karpat, kde desku nahrávali.

Další interpretka Katarzia je takříkajíc renesanční osobností. Je nejen zpěvačkou, textařkou a skladatelkou, ale sama sobě dokonce producentkou. Jak o své tvorbě říká, je to „girl folk rap po slovensky„, což vytváří s jejím intuitivním přístupem k hudbě velmi zajímavou kombinaci. V novém albu se Katarína zabývá hlavně mezilidskými vztahy a lidskou blízkostí nebo spíše hledáním lidské blízkosti.

Vstupenky můžete kupovat zde.

 
There are no comments

Add yours